Brokkolis pizza
Először is pizza. A tészta. Ahhoz hogy igazi vékony olasz pizzát készítsünk, át kell értékelnünk a kelt tésztáról alkotott elképzelésünket. Illetve minden beidegződést el kell hagynunk. A vékony pizzatészta ugyanis nem más, mint egy, a mi fogalmaink szerint elrontott tészta. Na nem elrontott, de nem kelt meg egészen. Amikor a magyar háziasszony kelt tésztát dagaszt és keleszt, még arra is odafigyel, hogy huzat ne legyen a konyhában. Nehogy a tészta megfázzon! Ezzel szemben az olasz pizzatésztát kelesztés után minimum 2 órára, de akár egy napra is bezacskózzuk és a hűtőszekrénybe tesszük. Onnan kivéve ismét olyan dolgokat fogunk elkövetni ellene, amit azelőtt soha nem mertünk volna megtenni egy "kőttésztával". Húzzuk nyúzzuk és nem éppen: könnyű kézzel hogy össze ne essen, alig merjük érinteni! Majd a sütő ajtaját bármikor kinyithatjuk, sőt a félig sült tésztán kivesszük és csak azután rakjuk rá a feltétet - és hasonló merészségek. Így aztán a végén nem is csodálkozunk, hogy a tészta vékony marad. Ennyi a titka.
Hozzávalók:
1 tk sörélesztő
2 ek víz
2 ek liszt
1 mokkás kanál cukor
Mindebből kovászt készítünk
Továbbá:
250 g liszt
1 csapott tk só
Annyi langyos víz, hogy jó, ruganyos tésztát kapjunk.
- Miután a kovászt 1/2 órán át hagytuk dolgozni, gyúrjuk össze a többi hozzávalóval.
- Ha a tésztánk már jól összeállt egy nylon zacskóban tegyük hűtőszekrénybe 2-24 órára.
- Készítsük elő a feltétet.
- A tésztát a hidegről kivéve olajozzuk be és nyújtsuk ki deszkán, majd sütőpapírra helyezve béleljünk ki vele egy közepes méretű tepsit.
- Elősüthetjük, de akár rögtön megkenhetjük bazsalikomos, pizzafűszeres paradicsomszósszal.
- A paradicsomszószra reszelt parmezán sajtot szórjunk. Tetszés szerinti zöldségekkel, hússal gombával borítsuk be úgy hogy közé apró kockákra vágott friss mozzarella (nem az úgynevezett pizzamozzarella) sajtot is tegyünk.
- Végül szórjuk meg vékonyan reszelt trappista sajttal.