3. Rántott hús panírozása és sütése
A rántott húsról még egyszer
Mielőtt panírozzuk, alaposan sózzuk be! Ezt úgy szoktuk csinálni, hogy az első szelet mindkét oldalát sózzuk, majd ahogy rá helyezzük az új szeleteket, már csak egy oldalon kell, mert egymásra helyezve, az előző szelet sózza a következőt. Bőven sózzuk, éppen ezért elegendő az előző szeletről átkerülő ízesítés.
Kis ideig hagyhatjuk állni a sóban.
Az első panír réteg a liszt. Nagyon fontos, hogy a liszt teljesen, minden ráncában befedje a hússzeletet, mert ez biztosítja azt, hogy panírunk ne nyíljon szét sehol.
A liszt után tojásban forgatjuk meg a húst. A tojást előzőleg felvertük, és megsóztuk. A tojás sózásánál mindenkor az „egy tojás – egy csipet só” az irányadó mérték. (Éppen úgy mint az omlettnél.) A tojásban megforgatva, lecsurgatva áttesszük a hússzeletet a morzsába.
A morzsában addig forgatjuk a szeletet, ameddig minden tojásos rész fedést kap.
Ezután forró zsírba vagy olajba helyezzük, és lefedve, kis lángon addig sütjük, amíg úgy sejtjük, hogy megfordítható. Közben beleshetünk a fedő alá, de minél kevesebb ideig legyen lefedés nélkül. Miután megfordítottuk, már lehet fedő nélkül sütni, de nagyon vigyázzunk, hogy aranysárga szeleteket kapjunk! A sötét barnára pirult rántott hús nem elegáns és egészségtelen.
Ismét más,
Jutka néni szakácskönyvéből:
6 szelet sertéskaraj
tej
5 gerezd fokhagyma
5 dkg vaj
2 evőkanál citromlé
2 csomag petrezselyem
panírozáshoz:
liszt
2 tojás
zsemlemorzsa
olaj
só
A hússzeletet vékonyra kiverjük, sóval és egy gerezd fokhagymával ízesített tejbe áztatjuk, és egy éjszakára a hűtőben pihentetjük. A margarinon megpároljuk a 4 gerezd fokhagymát, majd sóval, citromlével, petrezselyemmel ízesítve, 4-5 percig kevergetve, tovább pároljuk. A leszárított hússzeletek egyik oldalára kenjük a petrezselymes krémet (ez hamar megdermed), majd bepanírozzuk a húsokat. Bő olajban, erős lángon sütjük. Igen finom.